نقل و انتقال فیش حج عمره اصفهان

نقل و انتقال فیش حج عمره اصفهان

روند انتقال اولویت کارت‌های ثبت‌نامی عمره به شرح زیر است:

1. حضور حضوری طرفین (انتقال دهنده و گیرنده) بهمراه اصل شناسنامه و کارت ملی و کارت ثبت‌نامی در دفاتر زیارتی دارای مجوز در سطح استان/شهرستان الزامی است. سازمان حج و زیارت و دفاتر حج و زیارت استانی هیچ مسئولیتی در قبال انتقالات و توافقات خارج از دفاتر زیارتی ندارند.

2. تنها قبوض ودیعه‌گذاری عمره مفرده با اولویت‌های مشخص شده مربوط به ثبت‌نام‌های عمومی در بانک‌های ملی و ملت قابل رسیدگی و واگذاری می‌باشد.

3. برای دنبال کردن روند نقل و انتقال قبوض عمره، طرفین بایستی با حضور در دفاتر زیارتی، برگه درخواست و توافق نامه را تکمیل نموده و مدارک را کنترل و در سامانه نقل و انتقالات درج نمایند.

4. قبوض ودیعه‌گذاری عمره خارج از اولویت‌های مشخص شده ارزش و اعتباری برای تشرف و هرگونه نقل و انتقال را ندارند و بایستی برای رسیدگی به وضعیت قبض ودیعه‌گذاری خود به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نمایند.

از اینکه به دفاتر زیارتی غیر مجاز مراجعه نکنید و هرگونه تغییرات خارج از دستورالعمل‌های سازمان حج و زیارت را انجام ندهید، توصیه می‌شود.

5. انتقال اولویت های ذکر شده در «بند دو» برای بار دوم ، فقط در صورتی که میان انتقال دهنده و انتقال گیرنده قبض نسبت خویشاوندی قابل اثبات با مدارک شناسنامه ای وجود داشته باشد، پس از ارائه مدارک به دفاتر خدمات زیارتی تنها برای یکبار مجاز خواهد بود.

6. با توجه به فرآیند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری عمره و روان‌سازی کلیه مراحل آن و وجود دفاتر زیارتی در اقصی نقاط کشور، این دفاتر بعنوان امین و مشاور هموطنان عزیز در امور نقل وانتقال قبوض، آماده ارائه خدمات لازم به هموطنان دراسرع وقت درچارچوب ضوابط ابلاغی(بدون نیاز به هیچگونه مراجعه ای از سوی متقاضیان به دفاتر حج و زیارت استانها) خواهند بود.

7. دفاتر خدمات زیارتی بایستی جدول نرخ حق‌الزحمه تعیین شده بابت ارائه خدمات نقل و انتقال را در محلی که برای مراجعین قابل مشاهده باشد، نصب نموده و این دفاتر مجاز به دریافت هیچ گونه وجه اضافی غیر از مبلغ تعیین شده تحت هیچ عنوانی نخواهند بود.

8. به متقاضیان دریافت اولویت تشرف به عمره تأکید می شود از مراجعه به مراکزی غیر از دفاتر مجاز زیارتی، افراد واسطه و سودجو که خارج از فرآیندی که به آن اشاره شد و یا با تنظیم وکالت نامه – که در صورت فوت شخص انتقال‌دهنده ابطال خواهد شد- اقدام به خرید و فروش قبوض ثبت نامی عمره می نمایند، جداً خودداری نموده و هرگونه درخواست را تنها از طریق دفاتر زیارتی مجاز در نزدیکی محل سکونت خود دنبال و پیگیری نمایند و به واسطه بهره‌مندی از سود بالاتر در فروش و یا تخفیف بیشتر فریب سودجویان و آگهی های تبلیغاتی را نخوردند.

9. هرگونه هماهنگی، توافق و حتی تنظیم وکالت نامه‌ در خصوص انتقال قبوض خارج از دستورالعمل‌های جاری سازمان حج و زیارت، هیچ تضمینی در پذیرش و تأیید روند انتقال قبوض را بدنبال نداشته و به لحاظ ماهیتی نیز قابل ابطال بوده و توسط این سازمان قابل پیگیری نخواهد بود و مشکلات عدیده ای را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.

10. در انتها شما زائران گرامی باید از آخرین اخبار نقل و انتقال طبق اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت با خبر باشید.